E-box zberná nádoba určená na zber drobného elektro-odpadu z domácností, napríklad: nefunkčné kalkulačky, rádiá, fény, mobilné telefóny, nabíjačky, rýchlovarné kanvice, elektrické náradie, hračky, herné konzoly, drobné počítačové vybavenie, ovládače, fotoaparáty, batérie, akumulátory.

E-box sa nachádza: Obecný úrad Vištuk:

pondelok, utorok, štvrtok: 7.30 hod. – 15.30 hod.
streda: 7.30 hod. - 17.00 hod.

 

V obci Vištuk sa koná zbierka použitého ošatenia - leták.

 

BVS, a.s. oznamuje, že po odstránení poruchy na vodovode je obnovená dodávka pitnej vody do našej obce.

 

Telovýchovná jednota Slovan Vištuk oznamuje svojim priaznivcom, že počas hodových sviatkov organizuje nasledovné akcie:

V sobotu 18.6.2011 od 20.00 hod. sa v kutúrnom dome bude konať HODOVÁ ZÁBAVA, do tanca hrá skupina Senátor. Pripravené je bohaté občerstvenie, vstupné 4 EUR, prídite sa s nami zabaviť.

V pondelok 20.6.2011 od 18.00 hod. sa uskutoční futbalový zápas starých pánov medzi mužstvami Old Boys VIŠTUK - BUDMERICE. Po zápase Vás pozývame na posedenie pri cigánskej hudbe, ktoré bude tiež na futbalovom ihrisku, o občerstvenie bude postarané, vstupné je dobrovoľné. Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Obecný úrad vo Vištuku bude v piatok 17.júna 2011 a v pondelok 20.júna 2011 zatvorený.

 

Prosíme dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní ísť pomáhať odstraňovať následky povodne na Pílach, aby sa prihlásili na obecnom úrade
vo Vištuku, alebo na t.č: 0918 901 019.

 

Ďaľšie kontakty a spôsoby pomoci budeme aktualizovať.

 

Dňa 8.6.2011 t.j. v stredu sa bude v našej obci realizovať zber papiera. Pripravený papier netreba voziť nikde, spoločnosť, ktorá ho bude vykupovať si ho od vás preberie priamo na vašej ulici, či pred vašim domom. Auto výkupcu bude v čase od 16.00 hod. obchádzať jednotlivé ulice v našej obci. Vykupujú noviny, bežný papier, časopisy, letáky, zošity či knihy.

Čítať celý článok...

 

Naša obec je pokrytá digitálnym terestriálnym signálom.
Tí, ktorí sú pripojení na spoločnú anténu, môžu naďalej
prijímať analógový signál (tj. ako doteraz). Je však potrebné znovu naladiť niektoré stanice.

Čítať celý článok...

 

Tento rok sa budú hody konať 19. júna

Aký bol pôvodný význam hodov?

Bola to oslava vysviacky kostola. Zo správy pána ThDr. Fidéla Ambróza Jurčoviča OFM sa dozvedáme, že na mieste starého kostola bol v rokoch 1798-1800 vybudovaný nový, dnešný farský kostol zasvätený Najsvätejšej Trojici.

Čítať celý článok...