Jednota d├┤chodcov Slovenska vo Vi┼ítuku bola zalo┼żen├í 13.apr├şla 2003.Na ustanovuj├║cej sch├┤dzi sa zi┼ílo v┬áKult├║rnom dome vo Vi┼ítuku 46 ob─Źanov,seniorov,ktor├ş svojou pr├ştomnos┼ąou potvrdili snahu pre┼żi┼ą d├┤chodkov├Ż vek akt├şvnou ─Źinnos┼ąou pod─ża svojich osobn├Żch z├íujmov a┬ápotrieb.Po─Źet ─Źlenov JDS postupne narastal a┬ádnes je ich dvojn├ísobne viac.

─îinnos┼ą organiz├ície je riaden├í v├Żborom v┬ázlo┼żen├ş :
Jozef Srn├ík,Magda Jur─Źovi─Źov├í,M├íria Kordo┼íov├í,Anna Kro─Źkov├í,Du┼ían Mak├Ż┼í,Du┼ían Hor├şnek,Jozef├şna N├ípravn├şkov├í ,Bo┼żena Urlandov├í a Marta ┼ákar─Ź├íkov├í,ktor├í je predsedn├ş─Źkou ZO JDS.

JDS vo Vi┼ítuku sa od svojho zalo┼żenia svojou p├┤sobnos┼ąou zameriava nielen na vlastn├Żch ─Źlenov,ale aj na ostatn├Żch ob─Źanov Vi┼ítuka.V doteraj┼íej ─Źinnosti sa opakuj├║ akcie,ktor├ę maj├║ priazniv├Ż ohlas,ako napr.posedenia v┬ákult├║rnom dome,alebo v┬ápr├şrode,turistick├ę vych├ídzky,n├ív┼ítevy divadeln├Żch predstaven├ş,v├Żlety.Ale aj r├┤zn├ę v├Żmenn├ę a┬ápredajn├ę burzy,v├Żstavy ,viano─Źn├ę trhy.ZO JDS m├í aj svoj klub,kde sa ─Źlenovia pravidelne stret├ívaj├║ pri r├┤znych ─Źinnostiach.Posledne sa u─Źili pod doh─żadom in┼ítruktorky vyr├íba┼ą prepletan├ę ozdobn├ę predmety z┬ápapiera.

Samozrejmos┼ąou je aj spolupr├íca so spolo─Źensk├Żmi organiz├íciami v┬áobci,hlavne so ZO Z├íhradk├írov a┬ázap├íjanie sa do programu Obecn├ęho ├║radu.

kontakt:
Marta ┼ákar─Ź├íkov├í
tel: 0905 579 139
e-mail: T├íto adresa je chr├ínen├í pred robotmi nevy┼żiadanej po┼íty. Ak ju chcete vidie┼ą, mus├şte ma┼ą povolen├Ż JavaScript.

_________________________________________________________________________________

2014

Rok 2014 bol v┬ána┼íej organiz├ícii bohat├Ż na r├┤zne aktivity nielen v┬áoblasti spolo─Źenskej /v├Żstavy, predn├í┼íky, ─Ź├ştanie z┬ákn├şh, po─Ź├║vanie hudby, n├ív┼ítevy divadeln├Żch predstaven├ş, a┬áin├ę /, ale aj v┬áoblasti ┼íportovo ÔÇô rekrea─Źnej. Turistick├ę prech├ídzky po okol├ş Vi┼ítuka, pravideln├ę cvi─Źenie v┬átelocvi─Źni, spolo─Źn├í 7-d┼łov├í rekre├ícia na Orave, celodenn├Ż z├íjazd do Rajeckej Lesnej a┬á─îi─Źmian, ├║─Źas┼ą na okresn├Żch ┼íportov├Żch hr├ích seniorov v┬áBudmericiach, ale aj ┼íportov├ę popoludnie na Sil├írde s┬ána┼íimi┬á vnukmi, spojen├ę opeka─Źkou.

 


15.6.2014 ÔÇô v├Żstava hrn─Źekov r├┤znych tvarov a ve─żkost├ş

17.8.2014 ÔÇô posedenie na Sil├írde

1.-7.9.2014 ÔÇô spolo─Źn├í rekre├ícia /23 ─Źlenov/ v┬áHabovke-Zuberci